www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Кой всъщност е бил Исус Христос?


Страници: (4) [1] 2 3 ... последна » ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Кой всъщност е бил Исус Христос?
ime
Публикувано на: 16.8.2007, 15:43
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 556
Участник # 484
Дата на регистрация: 10-July 06



Ще се отвори земята и ще се открие кои са българите. Не е вярно, че българите са чергари. Откъдето са минали, държава са оставили и бел град.


--------------------
"????????? ?? ?? ?????? — ???? ?????????"
PMUsers Website
Top
ime
Публикувано на: 16.8.2007, 16:14
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 556
Участник # 484
Дата на регистрация: 10-July 06



Ще се отвори земята и ще се открие кои са българите. Не е вярно, че българите са чергари. Откъдето са минали, държава са оставили и бел град.


--------------------
"????????? ?? ?? ?????? — ???? ?????????"
PMUsers Website
Top
ime
Публикувано на: 16.8.2007, 16:23
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 556
Участник # 484
Дата на регистрация: 10-July 06



Ще се отвори земята и ще се открие кои са българите. Не е вярно, че българите са чергари. Откъдето са минали, държава са оставили и бел град.


--------------------
"????????? ?? ?? ?????? — ???? ?????????"
PMUsers Website
Top
gеorgi_nz
Публикувано на: 16.8.2007, 16:26
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



Всичко това е много интересно.
И аз имам какво да поставя тук. От книгата "Звездния човек" нз Джон Беинс. Книгата е за херметизма и се чете трудно. Но проблема сега ми е скенер.
Та там се твърди, че основната мисия на Йешуа е да избави евреите от техния тъмен култ към йехова - онова същество което е обсебило Земята. Но когато се е видяло, че мисията пропада, евреите вземат превес - се е минало на резервен вариант: Йешуа да бъде убит и по време на смърта на тялото , йехова да дойде да тържествува и тогава великия дух на Исус да се справи с демона.
Но преразказването ми е бледа сянка и смешен опит да пресъздам написаното и най добре да сканирам и да кача текста сами да прочетете.


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
Публикувано на: 16.8.2007, 19:50
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



Давай,сканирай и качвай.
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 16.8.2007, 20:05
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Гошо, аз ще свърша тая работа. Книгата ми я донесоха и е при мен. Просто нямах време досега. Тези дни обещавам да я сканирам, поне някои пасажи от нея. Наистина има какво да се прочете. Имам известни несъгласия относно народността на Мойсей, но пък признанията за резултатите от неговите действия съвпадат с онова, което знам. Ако аз го кажа, вероятно ще ме дадат под съд. Нека съдят Джон Бейнс. Аз няма да коментирам.


--------------------
PM
Top
gеorgi_nz
Публикувано на: 16.8.2007, 23:00
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



QUOTE (Елтимир @ Aug 16 2007, 08:05 PM)
Гошо, аз ще свърша тая работа. Книгата ми я донесоха и е при мен.  Тези дни обещавам да я сканирам, поне някои пасажи от нея.

Ами благодаря ти Елтимире ако ме отмениш в сканирането, че сега нямам скенер в службата и оня ден плащах 60 ст на страница А4.
Това което ме е впечатлило са страници от 17 до 31 - за Мойсей и Христос.
После е интересно и следващата глава "Дисекция на хомосапиенс".
Ами то всичко е интересно и най добре при първа възможност да се сканира цялата книга и да се качи някъде.

Да си признная не съм чел още цялата книга щото трудно се чете, но и това ще стане.


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
ime
Публикувано на: 16.8.2007, 23:00
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 556
Участник # 484
Дата на регистрация: 10-July 06



Ще се отвори земята и ще се открие кои са българите. Не е вярно, че българите са чергари. Откъдето са минали, държава са оставили и бел град.


--------------------
"????????? ?? ?? ?????? — ???? ?????????"
PMUsers Website
Top
ime
Публикувано на: 16.8.2007, 23:32
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 556
Участник # 484
Дата на регистрация: 10-July 06



Ще се отвори земята и ще се открие кои са българите. Не е вярно, че българите са чергари. Откъдето са минали, държава са оставили и бел град.


--------------------
"????????? ?? ?? ?????? — ???? ?????????"
PMUsers Website
Top
ime
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 556
Участник # 484
Дата на регистрация: 10-July 06



Ще се отвори земята и ще се открие кои са българите. Не е вярно, че българите са чергари. Откъдето са минали, държава са оставили и бел град.


--------------------
"????????? ?? ?? ?????? — ???? ?????????"
PMUsers Website
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 091
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (ime @ Aug 17 2007, 12:24 AM)
Още нещо да добавя за Бог и Исус. Бог (Тангра) никой не може, не само да го види, ами не може да се доближи до него. Неговата светлина е толкова силна и голяма и мощна че няма такъв който може да я понесе. Докато Исус е приел човешка форма и е вървял измежду хората.

Това не е вярно. Духовната Сила на Тангра - Орендата може да бъде понесена. Иначе не би имало Саракт, не би имало Българска духовност, култура, икономическа и политическа мощ. Докато при юдаизма, тази Сила не може да се понесе и трябва институт, който да я филтрира, и то религиозен институт, при нас, тя се приема от Кана и то пряко в седмото колело, там, кьдето чембаса се съединява с върха на главата, приема се дори и от свещеното животно - коня.

Този акт на приемане, а спушане на духовата сила Оренда върху главата на Кана или на Българина е едно изживяване, напълно идентично с това, което Иисус изживява с кръщението си в реката Йордан: "и катос е кръсти, веднага излезе из водата (това е много важно, защото го има и в "Сказание за Чулман"), и ето, отвориха Мус е небесата, и видя Духа Божий да слиза като гълъб и да се спуща върху Него".
Точно това е описание на процеса на слизане на Орендата

Това е много важно, защото Орендата, когато се завихри, в седмото колело, което е първо в нейния път - "отвориха Му се небесата"; когато шестото колело стане неин Дом или второ в нейния път, тогава "видя Духа Божий да се спуща като гълъб".
При нас, не е гълъб, а Орел или Сокол. Затова го намираме в гроба на Аспарух като символ и белег за приемането на Орендата от него преживе и неговото помазаничество.
Когато Орендата стигне до петото колело, трето по нейния път и то стане неин Дом: "и ето, глас от Небесата..."


PMEmail Poster
Top
ime
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 556
Участник # 484
Дата на регистрация: 10-July 06



Ще се отвори земята и ще се открие кои са българите. Не е вярно, че българите са чергари. Откъдето са минали, държава са оставили и бел град.


--------------------
"????????? ?? ?? ?????? — ???? ?????????"
PMUsers Website
Top
Eлтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Сканирах и пуснах няколко страници от "Звездният човек". Държа обаче да отбележа, че за разлика от автора не споделям мнението, че Мойсей е бил евреин. Името "Мозе", на древноегипетски се превежда като "Младеж", тоест като нашето Младен. На нито един от "еврейските" езици това име няма превод. Мойсей е бил измежду жреците на Атон, които били изклани от върналите своята власт жреци на старата египетска вяра. За да се спаси от клането, Мозе се присъединява към прогонените по онова време скитници-юдеи. По-нататък в общи линии онова, което знам се покрива с написаното от Джон Бейнс.


--------------------
PM
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 091
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (ime @ Aug 17 2007, 04:32 AM)
QUOTE (Jordan_13 @ Aug 17 2007, 01:20 AM)
Духовната Сила на Тангра - Орендата може да бъде понесена...
Този акт на приемане, а спушане на духовата сила Оренда върху главата на Кана...
(това  е много важно, защото го има и в "Сказание за Чулман"), и ето, отвориха Мус е небесата, и видя Духа Божий да слиза като гълъб и да се спуща върху Него".
Точно това е описание на процеса на слизане на Орендата...

Духовната Сила на Тангра може, но Самия Тангра не може. И също както при Исус, не става въпрос за Самия Бог, а за Духа Божи. И пак сам си писал "духовата сила Оренда", а не Тангра. Няма как да го обясня, но от там идва и съвършенството на Бог. Той е сам (така да се каже) и не се променя, няма кой да му влияе, докато всички други същества се влияят от нещо (и най-вече от Бог). Духа идва от Бог и затова се свъзваш с Бог посредством твоя дух.

Да, това беше са Силата Му, т.е. за еманацията от Същността му. Но не е верно, че човекът не може да доближи Бога или да го види ( не с физическите очи). Това бяха еврейските представи и след това християнските представи. Бог е в човека, чрез диханието за живот в ноздрите. И човек може да влезе вътре в себе си и да стане едно с него. Тоя път още не е ходен, но в него е Свободата.
Това е пътят към Дървото на Живота. Затова нашите древни Канове, освен жреци и цезари, са били и Богове. Тук, някои развиваха идеята за нечовека. Наистина и Българина Боян (Лао Дзъ) го казва: "в деня на великото разрушение, няма да има човек". Като станеш едно с Бога вътре в себе си, ти ставаш част от Неговата Същност и повече не си човек.
Не можеш да доближиш Бога, не можеш да го видиш - това е дистанцията, която евреите прокараха, за да се скрият от грозното лице на мадам Йехова, но това не важи за нас, Българите. За нас, няма заповед:"Прибулете си лицата, за да не ви изгори Божията светлина". Ние сме Бел, Бал - блестящи, излъчващи светлина, но това не е светлината на слънцето или луната, а Божията същност у нас.
Ние първи показахме на човека как да бъде свободен, т.е. сам да си свети и пак ще му го покажем, когато трябва.

Трябва да разберем, ние няма защо да се крием от Тангра и да не се доближаваме от страх от Него, поради нечиста съвест или грехове.
Можем да застанем пред Него и да го погледнем като Светлина, защото ни сме част от Нея.
Както беше написано в началото на сайта: "Тангра, това сме ти и аз".
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 091
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (ime @ Aug 17 2007, 04:32 AM)
QUOTE (Jordan_13 @ Aug 17 2007, 01:20 AM)
Духовната Сила на Тангра - Орендата може да бъде понесена...
Този акт на приемане, а спушане на духовата сила Оренда върху главата на Кана...
(това  е много важно, защото го има и в "Сказание за Чулман"), и ето, отвориха Мус е небесата, и видя Духа Божий да слиза като гълъб и да се спуща върху Него".
Точно това е описание на процеса на слизане на Орендата...

Духовната Сила на Тангра може, но Самия Тангра не може. И също както при Исус, не става въпрос за Самия Бог, а за Духа Божи. И пак сам си писал "духовата сила Оренда", а не Тангра. Няма как да го обясня, но от там идва и съвършенството на Бог. Той е сам (така да се каже) и не се променя, няма кой да му влияе, докато всички други същества се влияят от нещо (и най-вече от Бог). Духа идва от Бог и затова се свъзваш с Бог посредством твоя дух.

Свързването е външен процес, сливането е вътрешен процес.
Като се слееш с Бога, не променяш нищо в него, защото живееш изначалното си единосъщие - Той си Ти, Ти това е Той, няма промяна, няма изменение, няма нарушение на абсолютното.
PMEmail Poster
Top

Topic OptionsСтраници: (4) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020